Prowadzenie biznesu internetowego – jak nie zbankrutować?

Prowadzenie biznesu internetowego – jak nie zbankrutować?

Na pewno słyszałeś, że mindet to klucz do sukcesu i bogactwa. Powtarza się to wielokrotnie, każdy bogacz Ci to powie, a i tak 90% ludzi albo to ignoruje, albo nie rozumie. Odpowiednie nastawienie psychiczne jest kluczem w dosłownie każdej dziedzinie życia- nieinaczej w biznesie.

I choć samo dobre nastawienie nie może zapewnić Ci sukcesu, to jednak dbaj o nie, bo złe nastawienie i złe podejście mogą z pewnością zagwarantować porażkę.

 Oto kilka błędnych postaw, które z pewnością zagwarantują porażkę

  1. Mogę pracować kiedy chcę. Źle, źle, źle! Nie możesz po prostu pracować, kiedy masz na to ochotę.  Musisz spodziewać się wielu długich i bardzo żmudnych godzin bardzo ciężkiej pracy, aby nowe przedsiębiorstwo internetowe odniosło sukces.
  2. Mogę szybko się wzbogacić! Nie możesz się bardziej mylić i nie tylko się mylisz, ale także narażasz się na niebezpieczeństwo. W Internecie są miliardy oszustów, którzy czekają na swój następny łatwy łup, a jeśli szukasz szybkiego sposobu na wzbogacenie się, JESTEŚ kolejnym łupem dla takich cwaniczków.
  3. Możliwe jest bardzo wygodne życie, gdy masz firmę internetową, np.  zajmującą się marketingiem internetowym, ale jeśli ktoś kiedykolwiek powie Ci, że jest to szybkie lub łatwe, okłamuje Cię.
  4. Nie potrzebuję biznesplanu.  Znowu się mylisz.  Internet to wciąż biznes.  Wszystkie te same zasady biznesowe odnoszą się do biznesu internetowego, jak do biznesu stacjonarnego.  Niezbędne jest posiadanie planu sukcesu opartego na tych zdrowych zasadach biznesowych.
  5. Kiedy masz własny biznes internetowy, nie masz szefa.  Znowu źle!  Jesteś swoim szefem.  Jeśli nie jesteś dobrym szefem, który dba o to, aby praca została wykonana na czas iw całości, skazujesz się na pewną porażkę.  O ile nie jesteś szefem, który ustala harmonogram pracy i ustala cele, które muszą zostać spełnione, znajdziesz się w pracy pod kierownictwem szefa, który robi te rzeczy i może za minimalną płacę.

Jak uniknąć przyłączenia się do upadających mas?

Rzecz w zakładaniu firmy… jakiejkolwiek firmy… polega na tym, że nie ma gwarancji sukcesu w żadnych okolicznościach. Nawet duże międzynarodowe firmy mogą ponieść porażkę w nowych przedsięwzięciach biznesowych.  Porażka jest zawsze opcją, ale możliwość sukcesu można zoptymalizować.

 Możesz zoptymalizować możliwość sukcesu poprzez

  1. Posiadanie dobrego, solidnego biznesplanu ZANIM uruchomisz swój biznes online.  Jest takie stare powiedzenie: „Ci, którzy nie planują, planują porażkę”.  Należy opracować szczegółowy zestaw planów sukcesu.  Musisz mieć szczegółowo wymienione kroki od punktu A do punktu B, które zawierają realistyczne szacunki kosztów wykonania każdego kroku.
  2. Oczekiwanie bardzo ciężkiej pracy, aby osiągnąć swoje cele.  Nigdy nie możesz oczekiwać, że coś będzie łatwe.  Przez większość czasu będziesz miał rację, ponieważ rzeczy rzadko są tak proste, na jakie wyglądają.  Każdy krok w kierunku sukcesu wymaga pracy, czasu i cierpliwości.  Czasami coś nie działa dobrze za pierwszym razem.  Musisz chcieć próbować raz za razem, aż odniesiesz sukces.
  3. Nie daj się nabrać na „programy szybkiego wzbogacenia się”.  Internetowe peryferia są pełne tych, którzy żerują na tych, którzy szukają szybkich i łatwych sposobów na wzbogacenie się.  Te sposoby nie istnieją.  Pozbądź się myśli, że istnieje łatwy sposób.  Tam nie ma.

Zapamiętaj te statystyki!  Dziewięćdziesiąt procent wszystkich nowych firm internetowych upada w ciągu pierwszych 120 dni.  Nie musisz należeć do tej większości.  Możesz stać się częścią tej 10% mniejszości odnoszących sukcesy internetowych przedsiębiorstw biznesowych.

Więcej artykułów o prowadzeniu biznesu on-line i nie tylko, znajdziesz w serwisie https://www.inwestycyjny.pl/.