Jakie umiejętności miękkie wpisać do CV?

Jakie umiejętności miękkie wpisać do CV?

Dobrze przygotowane CV może odegrać ogromną rolę w procesie rekrutacyjnym do wymarzonej pracy.

Obok kwalifikacji i doświadczenia zawodowego coraz więcej osób rozważa wprowadzenie do CV informacji o innych cechach i umiejętnościach, tzw. miękkich.

Czym są umiejętności miękkie?

Kompetencje miękkie to zbiór cech, czy umiejętności konkretnej osoby, które określają w jaki sposób radzi ona sobie w określonych sytuacjach. Takie informacje pozwalają stwierdzić jak dany pracownik pracuje, dogaduje się z innymi ludźmi, czy też jak radzi sobie ze stresem.

Jakie umiejętności miękkie wpisać do CV?

Przed stworzeniem CV dobrze zastanowić się czego pracodawca może wymagać na danym stanowisku. Dopiero wtedy najlepiej przeanalizować własne cechy i kompetencje pod kątem konkretnej pracy. W wielu zawodach ceniona jest umiejętność radzenia sobie ze stresem, czy też komunikatywność.

Prawie każdy pracodawca doceni też umiejętność efektywnej organizacji własnej pracy. W niektórych zawodach jednak konkretne cechy będą miały bardziej istotne znaczenie. Na przykład w pracy opiekunki do dzieci z pewnością empatia i opiekuńczość będzie miłe widziana. Natomiast kreatywność może być doceniona przez pracodawców poszukujących osób na stanowiska związane z twórczością artystyczną, na przykład grafików. Decydując się na wpisanie jakiejkolwiek informacji na swój temat w CV należy jednak pamiętać, że powinna być ona prawdziwa.

Wszelkie oszustwa najprawdopodobniej i tak w końcu zostaną ujawnione, a taka sytuacja z pewnością będzie miała negatywny odbiór u pracodawcy. Poza tym posiadanie określonych cech, potrzebnych do wykonywania danego zawodu zwyczajnie może ułatwić, a czasem w ogóle umożliwić pracę na danym stanowisku.

W portalu https://www.branze.pl/ znajdziesz jeszcze więcej ciekawych informacji o biznesie, zarabianiu i szukaniu pracy.